HomeZa BřehemDom a pozemkyStrecha je hotová! Pomaly končíme s rekonštrukciou Za Břehem

Strecha je hotová! Pomaly končíme s rekonštrukciou Za Břehem

Mesiac prešiel do splnu a naša strecha je po pol roku konečne vodeodolná! V lete sme sa po roku a pol čakania a plánovania podujali na veľký projekt – rekonštrukciu strechy nášho komunitného domu. A rovno sme sa rozhodli pridať zopár vychytávok s cieľom pretvoriť zanedbané podkrovné priestory na dva veľké byty.

Rekonštrukcia mala byť pôvodne hotová za tri týždne no, bohužiaľ, nakoniec to trvalo celých päť mesiacov. Za ten čas nás niekoľkokrát vytopila prudká búrka, no vytrvali sme a nejak to nakoniec doklepali. A bolo to práve včas! Veď už začína snežiť 😮

Za bŕehem zozadu
Za bŕehem zozadu

Výsledok však určite za tú námahu stojí a momentálne už naozaj finišujeme. Práca vonku je viac menej hotová, plechová krytina je na streche a KONEČNE všetci môžeme pokojne spať.

Po rekonštrukcii strechy

Pred rekonštrukciou

Strecha Za Břehem je dokončená, ostáva ju zatepliť

Ešte nás čaká nejaká práca v podkroví. Musíme sa pripraviť na zatepľovanie ktoré by malo prebehnúť do konca roka a potom už naozaj budeme pripravení na ďalšiu krutú zimu v Strážnej. U nás to totiž nie je, kao v mestách. Sídlime v dome v Orlickom podhorí a sneh sa tu udrží aj štyri mesiace.

S dlhými a chladnými zimami tu bojujeme od začiatku. Veď aj pôvodne sme sa nasťahovali v decembri do úplne premrznutej budovy, kde jediný zdroj predstavovali elektrické radiátory. Iste si viete domyslieť, ako nás potom zrazili účty za elektriku. Navyše, všetko teplo nám cez starú nezateplenú strechu utekalo preč. Bez poriadne zatepleného domu a lacného zdroja tepla sa to v dnešnej dobe jednoducho nedá finančne zvládnuť.

Celá tá sága zatepľovania a prestavieb však nateraz končí a nám snáď už konečne bude teplo. Viac sa o rekonštrukciách, ktoré prebehli za posledné dva roky, dočítate tu:

Predstavenie Za Břehem – Čo tu celé dva roky robíme? O čo sa snažíme? A prečo rekonštruujeme starú školu?

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments