HomeZa BřehemAkcieFOTO - Vianoce, Silvester a nové chillout zóny Za Břehem

FOTO – Vianoce, Silvester a nové chillout zóny Za Břehem

Prešlo pár týždňov, a tak pridávam ďalšiu zbierku fotiek zo Za Břehem. Prežili sme Vianoce, magický silvester a začiatok roka priniesol veľa energie, ktorú sme dali do nášho domu. A stálo to za to!

Vianoce Za Břehem

Ako ste prežili Vianoce? Oddýchli ste si v kruhu rodiny? Aj my sme oddychovali a bolo nás tu naozaj dosť! Prijali sme aj zopár pocestných, ktorí na Vianoce nemali žiadny program a bolo to super!

Ježiško nám doniesol darčeky pod vianočný stromček, večer sme mali pstruhy, vianočný šalát a kapustnicu

Silvestrovská párty Za Břehem

Magický Silvester Za Břehem bol na nezaplatenie. Akciu sme propagovali aj na facebooku a prišlo k nám veľa zaujímavých ľudí. NIektorí dokonca prvýkrát! A to bolo naozaj super.

Silvestrovská párty bola pokojná, maľovali sme spoloční obraz, zašli sme si na prechádzku a o polnoci sme spoločne vyšliapali na najbližší kopec. Ďakujeme každému, kto sa zúčastnil A ak nechcetze premeškať najbližšiu párty Za břehem, rozhodne nás sledujte na facebooku.

Prípadne občas mrknite na náš web a záložku program.

Najbližšia magická párty Za Břehem bude počas januárového novu. Novoluní 20-22.1.2023 bude krásne a tešíme sa na vás!

Skrášľujeme dom – nové steny, podlahy a chillout

Po novom roku sa Za Břehem rozvírila tvorivá nálada a pustili sme sa do skrášľovania priestorov, v ktorých žijeme. Už dlho mi boli tŕnom v oku škaredé steny a studené kachličkové podlahy spred vojny.

So stenami sme sa popasovali rýchlo a stihli sme umelecky vykachličkovať aj parapet. Potom sme začali lepiť nové podlahy. Ešte pred pol rokom sme kúpili hrozne veľa mamolea a po ukončení veĹkých rekonštrukcií konečne prišiel čas. Marmoleum je na mieste!

Hlavne dolná chodba sa krásne prepojila s (relatívne) novým priestorom, ktorý nazývame chill zóna.

Nové chillout zóny s príjemným nábytkom

V komunitnom dome nám už dlho chýbajú nejaké fajn miesta, kde sa dá zaliezť a socializovať. Už dlho však máme vyhliadnuté jedno medziposchodie a priestor za halou. Obe miesta za tie dva roky prešli rôznymi zmenami a často neboli veľmi prívetivé, ani čisté. Teraz sú však zmenené na nepoznanie.

Namaľované steny, stropy, nové okná, pohodlný gauč či sedacie vaky a hlavne podlaha, ktorá to všetko spojila. A ešte stále nie sme hotoví.

Chillout na mezipatre

Medzi prvým a druhým poschodím je dosť veľký priestor, ktorý sme často využívali na… uskladnenie bordelu. Dnes tam žijú malé zvieratká (viď fotky), staré luxfery sme vymenili za plastové dvere, dá sa tam príjemne posedieť a pozerať sa napríklad na obrazy.

Občas ťa tam príde navštíviť mačka alebo malá Lunka ktorá chodí kŕmiť morčatká.

Chillout za halou

Ešte dramatickejšími zmenami prešiel nový chillout za halou. Ešte pred pol rokom tam stál starý kotol a za ním stáli lavice, kde sa dalo ohrievať.

Celý priestor bol veľmi špinavý a dosť smrdel. S tým sme sa popasovali ešte pred letom, keď sme všetko vypratali a vydrhli savom.

Dnes už je chillout zmenený na nepoznanie a ešte stále s ním mám plány. Staré rozrezané dvere (teraz sú zakryté šatkami, viď. fotky) sa vymenia za nové, pribudne pultík a poličky s čajom či kávou a za chilloutom bude sklad s posteľou pre pocestných.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments